آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

خیلی از کسانی که تازه با اکسل آشنا شدن در چاپ شیت ها و ورکبوک هایی که دارای اطلاعات زیاد هستن به مشکل میخورن. گاهی مجبور میشن چند برگ کاغذ چاپ کنن و در آخر هم به اون نتیجه ای که میخوان نمیرسن. امروز میخوایم با نحوه چاپ فایل در اکسل آشنا بشیم و ببینیم چطور میتونیم به صورت صحیح تنظیمات چاپ رو انجام بدیم و اطلاعات خودمون رو چاپ کنیم. پس اگر شما هم تازه با اکسل آشنا شدید و در چاپ فایل های اکسل که اطلاعات زیادی دارند مشکل دارید با من در این آموزش اکسل همراه باشید.

خب باهم گام های لازم برای چاپ فایل در اکسل رو مرور میکنیم:

1.باز کردن پنجره Print:

برای انجام اینکار میتونیم از منوی File روی گزینه Print کلیک کنیم یا از کلید ترکیبی CTRL+P استفاده کنیم. با اینکار بخش پرینت اکسل مثل تصویر زیر باز میشه. در ادامه با هم تنظیمات مختلف این بخش رو مرور میکنیم.

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

2.مشخص کردن تعداد نسخه های مورد نیاز:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در صورتی که بخواید بیش از یک نسخه از فایل خودتون پرینت بگیرید در قسمت Copies میتونید تعداد نسخه های مورد نیازتون رو مشخص کنید.

3.انتخاب پرینتر:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در قسمت Printer مشخص میکنیم که فایل خودمون رو قراره با کدام پرینتر چاپ کنیم.

4.تعیین اینکه چه چیزی باید چاپ بشه:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

اگر هدفمون تنها چاپ محدوده مشخصی از یک شیت هست، باید ابتدا اون محدوده رو با ماوس انتخاب کنیم. در صورتی که هدفمون چاپ کامل یک شیت هست باید اون شیت رو با کلیک ماوس فعال کنیم.

در این قسمت سه گزینه به شرح زیر داریم:

Print Active Sheets: این گزینه تمام اطلاعات شیتی رو که انتخاب کردید و در حال حاضر فعال هست چاپ خواهد کرد.

Print Entire Workbook: این گزینه تمام شیت های یک ورکبوک رو چاپ میکنه. پس در استفاده ازش دقت کنید.

Print Selection: با انتخاب این گزینه فقط قسمتی از ورکشیت رو که قبلاً انتخاب کردیم چاپ خواهد شد. یادتون باشه که برای اینکار باید قبلاً اون محدوده رو با ماوس انتخاب کرده باشیم.

5.انتخاب صفحات مدنظر برای چاپ:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در صورتی که اطلاعاتی که شما میخواید چاپ کنید بیشتر از یک صفحه باشه میتونید از این قسمت مشخص کنید که قصد چاپ چه صفحاتی رو دارید. در بخش اول صفحه ای که میخواید از اون صفحه شروع به چاپ بشه و در بخش دوم آخرین صفحه مدنظرتون رو مشخص میکنی. مثلاً اگر بخواید صفحات 1 تا 3 شیتتون رو پرینت کنید کافیه تنظیمات این بخش رو به شکل زیر دربیارید:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

6.ترتیب چاپ صفحات:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در صورتی که شما قصد داشته باشید بیشتر از یک نسخه از فایلتون تهیه کنید و در قسمت قبل تعداد Copies رو بیشتر از یک نسخه انتخاب کرده باشید، میتونید تنظمیات مربوط به ترتیب چاپ صفحات رو به شرح زیر تغییر بدید(فرض کنید فایل شما  حاوی چهار صفحه اطلاعات باشه):

Collated: در صورتی که این گزینه رو انتخاب کنید ابتدا تمام صفحات نسخه اول چاپ میشه و بعد چاپ نسخه دوم شروع میشه. به عبارتی ترتیب چاپ صفحات 1،2،3،4،1،2،3،4 خواهد بود.

Uncollated: در صورتی که این گزینه رو انتخاب کنید ابتدا صفحه اول تمای نسخه ها چاپ میشه و بعد چاپ صفحه دوم برای تمام نسخه ها شروع میشه و … . به عبارتی ترتیب چاپ صفحات 1،1،2،2،3،3،4،4 خواهد بود.

7.تعیین جهت کاغذ:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در این قسمت میتونیم جهت کاغذ رو مشخص کنیم:

Portriat Orientation: در این حالت جهت کاغذ عمودی خواهد بود.

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

Landscape Orientation: در این حالت جهت کاغذ افقی خواهد بود.

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

8.انتخاب سایز کاغذ:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در این قسمت میتونیم سایز کاغذ رو انتخاب کنیم. سایزهایی مثل A4، A5 و… . در صورتی که به سایز کاغذ خاصی نیاز داشته باشیم میتونیم با کلیک روی گزینه More Paper Sizes سایز کاغذ خودمون رو به دلخواه تعیین کنیم.

9.انتخاب مقدار حاشیه:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

در این قسمت میتونیم حاشیه پرینت رو از سه گزینه زیاد، متوسط و کم انتخاب کنیم. در صورتی که بخوایم حاشیه دلخواه خودمون رو تعیین کنیم میتونیم با کلیک روی گزینه Custom Margins این کار رو انجام بدیم.

10.تعیین مقیاس چاپ:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

این بخش یکی از کاربردی ترین تنظیمات هنگام چاپ در اکسل هست که گزینه های زیر رو شامل میشه:

No Scaling: فایل با مقیاس عادی خودش چاپ میشه.

Fit Sheet on One Page: در صورتی که این گزینه رو انتخاب کنید و حجم اطلاعات شیت شما خیلی زیاد باشه، اکسل به صورت خودکار اونقدر اطلاعات شما رو کوچک چاپ میکنه که تمام اطلاعات هر شیت در یک صفحه جا بشه. دقت کنید در صورتی که حجم اطلاعاتتون خیلی زیاد باشه و از این گزینه استفاده کنید ممکنه اطلاعاتتون به قدری ریز چاپ بشه که عملاً قابل خوانده شدن نباشه. مثل تصویر زیر:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

Fit All Columns on One Page: در صورتی که این گزینه رو انتخاب کنید و تعداد ستون های شما بقدری زیاد باشه که از عرض یک صفحه بیشتر بشه، اکسل به صورت خودکار اونقدر اطلاعات شما رو کوچک چاپ میکنه تا تمام ستون های شیت شما در عرض یک کاغذ جا بشه. به عنوان مثال در تصویر زیر مشاهده میکنید که به علت زیاد بودن تعداد ستون‌ها، تمام ستون ها در عرض یک صفحه جا نشدن که باعث شده بخشی از اونها در صفحات جدید چاپ بشن و تعداد صفحات ما برای چاپ به 6 صفحه برسه:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

حالا اگر گزینه Fit All Columns on One Page رو انتخاب کنیم کمی اطلاعات کوچکتر چاپ میشه تا تمام ستونها در عرض یک صفحه جا بشن و در نتیجه تعداد صفحات ما به سه صفحه کاهش پیدا میکنه:

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

 

Fit All Rows on One Page: در صورتی که این گزینه رو انتخاب کنید و تعداد سطرهای شما بقدری زیاد باشه که از ارتفاع یک صفحه بیشتر بشه، اکسل به صورت خودکار اونقدر اطلاعات شما رو کوچک چاپ میکنه تا تمام سطرهای شیت شما در ارتفاع یک کاغذ جا بشه.

Custom Scale Options: با انتخاب این گزینه میتونیم تنظیمات مربوط به مقیاس چاپ رو با جزئیات بیشتری انجام بدیم. بعد از کلیک روی این گزینه پنجره زیر باز میشه.

Fit All Columns on One Page

در این پنجره دو بخشی که مربوط به تنظیم مقیاس میشه و در بخش Scaling قرار داره به شرح زیر هست:

 • Adjust to: عددی که در این بخش بنویسیم مشخص میکنه که اطلاعات با چه اندازه ای نسبتی به ابعاد واقعی خودشون چاپ بشن. مثلا عدد 50 به این معنی هست که اطلاعات نصف اندازه واقعی خودشون چاپ بشن که باعث میشه حجم بیشتری از اطلاعات در هر صفحه چاپ بشه اما اطلاعات ریزتر چاپ میشن. یادمون باشه اگر این عدد رو خیلی کوچک کنیم عملاً اطلاعات به قدری ریز چاپ میشن که خوانده نمیشن.
 • Fit to: در این بخش دو عدد رو میتونیم تعیین کنیم. عدد اول از سمت چپ مشخص میکنه که تمام ستون های شیت ما حداکثر در عرض چه تعداد صفحه باید جا بشن. مثلاً اگر در حالت عادی تعداد ستون های ما به قدری زیاد باشه که به سه عرض کاغذ برای چاپ شدن نیاز باشه و ما این عدد رو برابر 2 قرار بدیم، اطلاعات ما بقدری کوچک میشن که تمام ستون های شیت در عرض دو صفحه جا بشن. عدد دوم از سمت چپ مشخص میکنه که تمام سطرهای شیت ما حداکثر در ارتفاع چه تعداد صفحه باید جا بشن. مثلاً اگر در حالت عادی تعداد سطرهایهای ما به چهار ارتفاع کاغذ برای چاپ شدن نیاز داشته باشه و ما این عدد رو برابر 3 قرار بدیم، اطلاعات ما بقدری کوچک میشن که تمام سطرهای شیت ما در ارتفاع سه صفحه جا بشن. اگر هر دو عدد رو برابر 1 قرار بدیم به این معنی هست که اکسل باید اطلاعات ما رو به قدری کوچک چاپ کنه که تمام اونها در یک صفحه چاپ بشن.

11.کلیک روی دکمه پرینت:

Fit All Columns on One Page

در پایان و پس از اینکه تمام تنظیمات رو انجام دادیم با کلیک روی این دکمه میتونیم فایل خودمون رو چاپ کنیم.

89 Comments on “آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل”

 1. حمید

  سلام . دوست عزیز تشکر فراوان از مطالب خوب و به روز .من هر چه تلاش کردم ، نتونستم عضو بشم . میشه بررسی کنید . ممنون

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام حمیدجان
   در حال حاضر مشکلی برای بخش ثبت نام به وجود آمده که حداکثر تا چند روز آینده این مشکل حل خواهد شد. بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی میکنم.
   موفق و شاد باشی

 2. RezaFallahi

  سلام
  چرا من توی برنامه اکسلی که روی سیستمم نصب کردم سایز A5 رو توی قسمت PAGE LAYOUT ندارم ولی برنامه اکسل رو توی سیستم یکی از دوستام امتحان کردم این سایز به صورت پیش فرض وجود داره !!!!

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام
   نسخه اکسلت رو نگفتی که بشه دقیق راهنمایی کرد اما احتمالاً دلیلش اینه که دوست شما قبلاً از سایز a5 استفاده کرده. برای اینکه a5 رو اضافه کنید در انتهای لیست از گزینه more paper size اسفاده کنید. در پنجره ای که باز میشه سایز a5 برو انتخاب کنید. دفعات بعد سایز a5 براتون تو بخش پرینت نمایش داده میشه.

   1. RezaFallahi

    سلام اکسل خودم 2010 و دوستم هم اکسل 2007 و هم 2013 رو داره .
    من توی قسمت more paper size هم A5 رو ندارم .
    حتی یه فایل رو از سیستم دوستم با سایز A5 ذخیره کردم و به سیستم خودم آوردم ولی در قسمت size و more paper size چیز نشون نیمداد.

    1. android

     سلام
     بایک ترفند میتوانین a5 رو به لیستتون اضافه کنین
     control panel/device and printer/sent to one note ya microsoft xps document writer ya..
     هر چیز دیگر رو که مشاهده میکنین به عنوان default قرار بدین
     راست کلیک روی یکی از این برنامه های بالا و گزینهset as dafult printer
     موفق باشید

 3. RezaFallahi

  همچنین توی بعضی سیستم ها در تب Home ، دکمه هایی مثل” کپی ، پیست ، اتوسام و فرمت پینتر” نام انگلیسی آنها در کنار دکمه آنها دیده میشود ولی در برخی سیستم ها نام دکمه وجود ندارد. که در مورد فرمت پینتر در سیستم هایی که نام انگلیسی رو در کنار دکمه نشون میده میشه با دوبار کلیک بر روی این دکمه چندین بار از فرمت انتخاب شده استفاده کرد ولی در سیستم هایی که نام رو نشون نمیدن با دوبار کلیک رو دکمه این خاصیت فعال نمیشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام
   احتمالا مشکل از درایور پرینترتون هست. یک پرینتر به صورت مجازی نصب کنید و اون رو به عنوان پرینتر پیش فرض تنظیم کنید ببینید ایا مشکلتون حل خواهد شد یا خیر.

 4. tahery123

  سلام
  یک روش کاربردی برای پرینت :
  در تب view در قسمت workbook views حالت page break preview رو انتخاب می کنیم. سلول های مورد نظر در شیت را selict کرده ، راست کلیک می کنیم. set print area رو انتخاب می کنیم. اکنون سلول های انتخاب شده در صفحه یک برای پرینت ، آماده پرینت شدن می باشد.
  حالا اگه در قسمت دیگری از شیت ، بخوایم که در صفحات بعدی به طور مجزا و در صفحات بعدی قرار گیرد مجددا می بایست سلول های مورد نظر را انتخاب نماییم و راست کلیک کنیم. ولی این بار باید گزینه add to print area رو انتخاب کنیم. سلول های انتخاب شده در صفحه بعدی پرینت ، آماده پرینت می شود. این کار را برای قسمت های دیگر در شیت انجام می دهیم تا صفحه بندی مورد نظر انجام گردد.
  حالا اگه print preview رو بزنید می بینید که وضعیت پرینت به چه شکل در آمده است.

 5. j.ask

  چگونه می توان در پایین صفحه متنی را چاپ کرد بدون اینکه در پاورقی و حتی پیش نمایش چاپ نمایش داده شود

  1. یاسین اسماعیل پور

   میشه بگید چرا میخواید در پیش نمایش نشان داده نشه؟ سوال شد برام

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام مهرداد جان
   از تب Insert و گزینه header & Footer میتونید استفاده کنید

 6. نادر

  باسلام وخسته نباشید
  مشگلی که درپرینت اکسل دارم اینه که تمام مواردی که دربالاگفتید رااجراکردم ولی درزمان پرینت بعضی خطوط بطور دلخواه خود دستگاه چاپ نمیشه ودریک صفحه دیگه چاپ میشه واحتمال داره حتی یک پرینت یک صفحه ای درسه صفحه هم چاپ بشه برنامه پرینتررو هم ری اینستال کردم نشد برنامه آفیس روهم که قبلا” 2007 بود تغیر دادم والان 2010 نصب کردم ولی باز تغیری نکرد جهت اطلاع سیستم من هم PC واز برنامه xp استفاده میکنم . لطفا” راهنمایی فرمایید.

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام نادر جان. راستش نمیدونم مشکل چی میتونه باشه. با توضیحاتی که شما دادی ظاهرا ارتباطی به اکسل نداره

 7. yaser shams

  سلام استاد شما در مورد Access هم منابع به این خوبی دارید یا میتونید معرفی کنید؟

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام. در خصوص اکسس هم برنامه هایی دارم اما هنوز فرصتی نشده که جمع بندی کنم و فکر نمیکنم به این زودی هم بتونم اینکار رو بکنم

 8. مرتضی

  سلام یه نسخه اکسل 2007 دارم موقع دیدن صفحه هایی که تایپ یا جدول گذاری کردم در پرینت پریویو یک جا صفحه ها رو نمی تونم ببینم هر شش سلول یک صفحه شده یعنی خورد شده تو چند صفه زیاد چیکار کنم
  با تشکر

  1. یاسین اسماعیل پور

   شما احتمالا page break هات مشکل داره. از تب view گزینه page break view رو انتخاب کن ایه چک بکن ببین اونجا تنظیمات به چه شکله

 9. Arash

  سلام. میشه بگین تنظیمات چاپ در اکسل زمانی که میخوام همه سلول ها در یک صفحه جا بشه اما بعضی از سلول ها چاپ میشه بقیه در صفحه ای دیگه چاپ میشه ممنون میشم اگه راهنمایی بفرماید .مرسی…

 10. لطیف عظیمی

  با سلام مجدد
  باور بفرمائید یک ماه دیگه مصاحبه پتروشیمی دارم و انقدر از سایت شما یاد گرفتم که به جرات می تونم مصاحبه کننده ها رو متحیر کنم واین رو مدیون شما هستم.
  خدا خیرت بده

 11. علی

  سلام یاسین جان
  در صورتی که در هنگام چاپ بخواهیم فقط ستونها در صفحه فیکس شود و سطرها به همان حالت قبلی جهت خوانا بودن باقی بماند به چه صورتی باید اقدام کرد . ( آفیس 2016 )
  با تشکر

 12. طیب

  سلام
  اگر بخواهیم چهارخانه های جدا کننده سلولها هم چاپ بشن یا ضخامت خطوط رو بخواهیم جهت بهتر دیده شدن تغییر بدیم و در هنگام چاپ هم اینها ملاحظه بشوند چکار باید بکنیم
  باتشکر طیب

 13. saraa

  منم دقیقا همین مشکل رو داشتم زنگ زدم اِف یک ،کارشناساشون راهنماییم کردن مشکلم حل شد. شمارشون این بود :9099071112

 14. وحید گلی

  با سلام و تشکر از آموزش های بسیار مفیدتون.
  سوال: آیا بعد از تعریف یک backgroundبرای یک شیت میشه از تمام محتویات شیت(بک گراند و سلول ها) پرینت گرفت؟؟
  اگر ترفند دیگه ای برای نتیجه مشابه (پرینت یک عکس به عنوان پس زمینه و محتویات سلول ها)وجود داشته باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 15. علیرضا

  با سلام و عرض احترام
  جناب آقای اسماعیل پور
  سپاس بی پایان بخاطر سایت کاربردیتون
  علیرضا هستم
  متاسفانه رو ثبت نام به مشکل برخورد کردم .
  پاینده باشید

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام علیرضا جان. میتونم بپرسم با چه بروزری میخوای ثبت نام کنی که نمیشه؟

 16. رحیم

  با سلام
  وقتی در اکسل پرینت میگیرم جدول به سمت چپ منتقل میشه یعنی متن و اعداد داخل جدول پرینت میشه و نصف جدول روی متن و باقی جدول به سمت چپ تکان خورده. در حالی که در print preview جدول کامل نشون میده. چکار کنم درست بشه.
  با تشکر

 17. amini

  سلام دوتا فیلد کنار هم یا حتی با 1 یا 2تا فاصله را چطور میشه زیر هم چاپ گرفت

 18. amir

  با سلام
  من یه سری شماره در اکسل دارم که در صفحه A5 ذخیره کرده ام اما هر کاری که می کنم در پیش نمایش چاپ نه قابلیت زوم شدن را دارد و نه می شود دور شماره تلفن ها BORDER رسم کرد یعنی در خود اکسل BORDER دارد اما در پیش نمایش چاپ BORDER را نشان نمی دهد و هنگامی که پرینت هم می گیرم در فایل پرینت شده هم دور آن BORDER رسم نمی شود.
  با تشکر

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام رضا جان
   در تب Page Layout گزینه print titles رو کلیک کن و محدوده هایی که دادی رو اصلاح کن.

 19. azade

  سلام
  برای چاپ سلول های(مثلا چاپ ردیف های فرد)در یک صفحه در اکسل چه باید کرد؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 20. الياس

  سلام و درود
  يه سوال!!
  چطور ميشه يه صفحه اكسل رو تنظيم كرد تا ازش پرينت گرفته نشه؟
  ممنونم..

 21. Mozhgan

  سلام
  ببخشيد من فوري جواب ميخام
  من فايل اكسل ك پرينت ميكنم خيلييي ريز در مياد حتي تمام كاراي تنظيمات پرينت ميكنم.. ولي انقد فايلم ريز هست ك هرچي فونتم درشت ميكنم بي فايدس..:(
  ميشه زود جواب بديد چيكار كنم؟ ممنون ميشم

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام. تو تنظیمات چاپ بخش آخر سمت چپ گزینه No Scaling رو انتخاب کنید

 22. ارزو

  سلام
  من وقتی از یک شیت که دو صفحه است پرینت می گیرم هردو صفحه روی هم می افته لطفا دلیلش رو بفرمایید با تشکر

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام. منظورتون از اینکه دو صفحه روی هم میفته رو متوجه نشدم دقیق. یعنی توی print preview دو صفحه روی هم دیگه و در یک صفحه نمایش داده میشه؟!!!

 23. صادق

  سلام
  من ی گزارتو اکسل آماده کردم بعد پایین گزارش میخوام تهیه کننده‌اش تایپ کنم ولی نمیشه (تهیہ کننده ) که نوشتم داخل جدول گزارشم قرار میگیره چکار باید بکنم

 24. رستمی

  ممنون از سایت خوبتون.فقط لطفا بگید چطور جدولشم توی پرینت بیفته.من با این روش پرینت میگیرم جدولش نمیفته. متشکرم

 25. رستمی

  ممنون از سایت خوبتون.لطفا بگید چطور جدولشم تو چاپ بیفته من با این روش چاپ میکنم خوبه فقط جدولش نمیفته. اگر بخوام جدولشم بیفته باید چکار کنم /با تشکر

 26. محمد

  سلام. اگه سریع راهنمایی کنید ممنون میشم
  من تو شرکت با اکسل کار میکنم و هیچ مشکلی ندارم. مسلطم هستم. دیروز برای لپ تاپ ام تو خونه پرینتر hp p1102w خریدم ک راحت کارامو انجام بدم. الان با ورد. یا پیکچر یا … هههیچ مشکلی ندارم و راحت پرینت میگیرم. فقط تو اکسل پرینت گرفته نمیشه!! تو پرینت پری ویو اصلا هیچی نشون نمیده و دکمه پرینت رو ک میزنم ارور میده.
  ممنون میشم دلیلشو بگید.

 27. وحید

  سلام دوست عزیز و تشکر از سایت ارزشمند شما.
  چگونه می توان اطلاعات یک سطر طولانی را در یک صفحه چاپ کرد به نحوی که کوچک نشوند و تبدیل به چند سطر زیر هم شوند؟ در واقع یک سطر اطلاعات به چند سطر شکسته شده و در یک صفحه A4 پرینت شوند.
  متشکر از لطف شما

 28. هادی

  سلام

  من یک مربع در اکسل بوجود اوردم و سایزش رو هم خودم دقیق دادم. ولی وقتی پرینت میگیرم سایزش تغییر میکنه.
  میشه بگین مشکل کجاس؟؟؟

 29. مهدی

  با سلام
  چطوری میشه تنظیماتی برای اکسل انجام داد که فرم ها رو خودش به صورت اتوماتیک از by pass tray یعنی همون سینی بغل پرینتر پرینت بگیره؟
  با تشکر

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام
   تا جایی که من میدونم این ربطی به اکسل نداره و به تنظیمات پرینتر شما مربوط میشه

 30. mamar

  سلام
  من نمیتونم سر ردیف رو پرینت بگیرم، با اینکه در preview دیده میشه
  (لطفا توضیح بدید چطور سر ردیف رو در تمام صفحات پرینت بگیرم)

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام دوست من
   برای اینکه بتونی سرردیف رو پرینت بگیری باید از تب page layout گزینه print titles رو انتخاب کنی و بعد در قسمت rows to repeat at top سرستون مدنظرت رو که میخوای اول هر صفحه چاپ بشه مشخص کنی

 31. farhad

  با سلام
  من یک صفحه در اکسل جدول بندی کردم و آماده پیرینت است ولی وقتی پیرینت میکنم دو صفحه پیرینت مشود در صورتی که هیچ چیزی در صفحات بعدی نیست و در preview فقط یک صفحه نشان میده و next page ندارد. صفحه ی اولی که پیرینت میشه جدول است و صفحه بعدی سفید.
  لطفا راهنمایی کنید.

 32. vahidealavi

  سلام. خسته نباشید.
  ببین من یه صفحه A4 تنظیم کردم، یه جدول درست کردم توش با تنظیمات خاص، یعنی بعضی از خونه ها رو مرج کردم، عرض ستون ها و ارتفاع ردیف ها رو مشخص کردم و توی یک صفحه فیت کردم. حالا میخام از همین صفحه 50-60 تا داشته باشم، تا اطلاعاتو توش وارد کنم. ممنون میشم راهنماییم کنی. تنکیو

 33. موسی

  سلام
  راهی است که در یک فایل اکسل با یه دستور کلیه شیت ها پشت سر هم پرینت بشن؟

 34. maryam

  با سلام
  موقعی که پرینت میگیرم سطر اول را خالی پرینت میگیرد در صورتی اطلاعات داخل آن نوشته شده
  مشکل از کجاست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. leomasih

   سلام موقع پرینت یه گزینه هست به اسم Print active sheet که این گزینه باید فعال باشه چون یه گزینه ی دیگه داره به اسم print selection که اگه این گزینه رو انتخاب کنید فقط محدوده ی انتخابی رو پرینت میکنه.این موارد رو چک کنید.و اینکه دقت کنید hidden نباشه
   این موارد فعلا به ذهن من رسید…

 35. sara

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید
  بعد از هربار پرینت گرفتن صفحه ی کاغذ من اگر عمودی باشه از سمت پایین و اگر افقی باشه از سمت چپ همیشه سفیدی بیشتری داره، این درحالیه که در قسمت تنظیمات من تمام اندازه های بالا و پایین و چپ و راست رو به یک اندازه قرار میدم و حتی تصویر در قسمت print preview به درستی نشون داده میشه ولی زمان چاپ مشکل قسمت اضافی رو دارم و اصلا نمیدونم چرا این اتفاق میفته

  1. یاسین اسماعیل پور

   سلام. ممکنه از تنظیمات خود پرینتر یا سایز کاغذی که تعریف کردید باشه. لطفا تنظیمات پرینتر رو از کنترل پنل بررسی کنید.

 36. ali

  با سلام
  ضمن تشکر از سایت خوبتون لطفا بفرمایید چطور میشه یک ماکرو نوشت که همزمان با یک دستور چاپ در دو پرینتر اجرا شود.

 37. vakili

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  چطور میشه در یک فایل اکسل فقط از یک شیت پرینت گرفته بشه واز سایر شیتها
  پرینت گرفته نشود البته بصورت اتوماتیک بدون نیاز تعیین کردن شیت مورد نظر بصورت دستیفقط پرینت سایر شیتها قفل باشه

 38. javad

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم در اکسل برای پرینت گرفتن صفحات زوج و فرد بصورت مجزا چگونه باید عمل کرد یعنی اول صفحات فرد را بگیرد بعد صفحات زوج را . ممنون

 39. m

  سلام میخواستم بدونم چطور میتونم از چند فایل اکسل به صورت یکجا پرینت بگیرم ؟ میشه همه ی فایل هارو یک pdf کرد و یه بار دستور پرینت داد ؟ اگه میشه چطوری ؟

 40. اسماعیل

  سلام
  من وقتی میخوام پرینت بگیرم، آیکون ها کیفیتشون تار میشه. در صورتی که توی خود اکسل قبل از پرینت هرچقدم که زوم میکنم، بازم کیفیتش تار نمیشه.
  بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
  ممنون

 41. محمد

  سلام خسته نباشید
  من یک سوالی داشتم چطور یک جدول حاشیه های صفحه را تنظیم کنیم که حدودا یک سانت باشه من از افیس ۲۰۰۷ استفاده می کنم
  با تشکر

 42. منصور

  سلام خسته نباشید اطلاعاتی در اکسل درارم که موقع نمایش previw درسته ولی موقع چاپ سطرها عقب جلو align شده چه تغییر باید داده شود که موقعه چاپ همانگونه که در previw است چاپ شود

 43. حبیب

  من وقتی سه صفحه پرینت میکنم برگ دوم افقی نمیدونم چرا کسی می تونه کمک کنه در اکسل. ممنون

 44. شیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدائی

  با سپاس فروان
  مطالب بسیار مفید و ارزنده ای بود بهتون خسته نباشید میگم
  مرسی از زحماتتون
  خمس علم خودت را پرداخت کرده ای دوست عزیز

 45. شهریار

  با سلام و عرض ادب و احترام فراوان خدمت شما زحمت کشان عزیز
  متشکر از سایت بسیار بسیار عالی و پرمحتوای شما
  بنده یک مشکلی که در اکسل دارم اینه زمانیکه میخوام از اکسل پرینت بگیرم نمیشه و این ارور رو میده (print preview is not available) و گزینه پرینش اصلا فعال نیست و اینتر رو که میزنم هم پرینت نمیگیره در قسمت پرینت هم تمام گزینه ها رو یکی یکی تست کردم و موفق نشدم این درصورتی هستش که با همین پرینتر فایل های دیگه مثل ورد و …. رو خیلی راحت پرینت میگیرم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
  اگه میشه جواب رو به ایمیل بنده هم بفرستین ممنونتون میشم

 46. sadeghi.samira

  باسلام وخسته نباشید
  ایکاش در انتهای مطالبتون امکان چاپ هم وجود داشته باشه.
  با سپاس

 47. عیسی پور

  سلام میخام کد ماکروی چند تا دستور چاپ که هر کدوم یه قسمت جداگانه از همون شیت رو چاپ بگیرن

 48. hadis

  سلام. من یه فایل میخام پرینت کنم که بالای فایل سمت راست عکس لوگو شرکت را میذایم اما وقتی چاپ میکنم تو برگه عکس نمیفته دلیلش چی میتونه باشه؟

 49. سجاد

  با سلام عرض ادب بنده مخوام یه صفحه رو در اکسل 2007 و ویندوز xp چاپ کنم اما متاسفانه در تنظیمات هرکاری کردم نشد ممنون میشم اگه راهنمایی کنید به چه صورتی میشه حاشیه ها رو تنظیم سایز چاپ رو کوچیک کرد با سپاس فروان
  لطفا جواب رو به ایمیلم بدید.

 50. امیرحسین

  سلام من چند ساعت داشتم یه چارت میساختم تو اکسل بعد توی پرینت پرویو خواستم ببینمش ولی یکدفعه تو قسمت show margin اون دکمه کوچیک در گوشه راست پایین دستم خورد یه محدوده محو شد.
  چی کار کنم برگرده ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *